خريد فرش ماشينى  ,سیگنال فارکس  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
srblog .

srblog

متد جديد براي لاغري بدون بازگشت

يكي از موانعي كه بر سر اكثر افراد چاق است، كمتر غذا خوردن يا خودداري كردن از غذاهاي متنوع و در كل، منحصر شدن به رژيم غذايي خاص است. اين كار باعث شده كه افراد، تمايلي به كاهش وزن نداشته و در عوض به دنبال راهي براي لاغري بدون رژيم باشند. هر كسي كه براي مدتي چاقي را تجربه كرده باشد، محال است سختي رژيم هاي غذايي را فراموش كرده باشد. به همين جهت نيز در اين مقاله، به بررسي روش هاي لاغري بدون رژيم ميپردازيم، بلكه بتوانيم مسير جديدي را پيش روي شما قرار دهيم.


انواع رژيم ها

در حال حاضر، بيش از 52 نوع رژيم غذايي ارائه شده كه رعايت كردن همه‌ي آن‌ها بسيار دشوار است. در بعضي رژيم‌ها كربوهيدرات به كلي حذف شده، در بعضي از آن‌ها، لبنيات حذف شده، در بعضي هيچگونه چربي نبايد مصرف شود و ... هر كدام از اين رژيم‌ها نقاط ضعف و قوت مخصوص به خود داشته و نمي‌توان آن‌ها را به كلي رد يا تاييد كرد. با اين حال، روش مناسبي براي كاهش وزن نبوده و عملا بايد به دنبال لاغري بدون رژيم بود.
در لاغري بدون رژيم فرد بايد ابتدا لايف استايل خود را به كلي تغيير دهد. اين تغيير شامل تمام آن چيزي است كه در اطراف ما وجود دارد. براي مثال، خوراكي هايي كه روي ميز يا داخل كابينت هستند، غذاهاي آماده اي كه در فريزر گذاشته شده اند، انتخاب راه پله به جاي آسانسور، انتخاب پياده روي به جاي تاكسي و ... با تغيير در لايف استايل و رعايت بعضي از نكات، امكان رسيدن به تناسب اندام، بدون رژيم غذايي سفت و سخت وجود دارد.
 
در متدها مدرن لاغري بدون رژيم هيچ چيز نبايد از سبدغذايي فرد حذف شود. دليل آن نيز ايجاد احساس قحطي در افراد بوده كه عموما باعث بازگشت به حالت قبلي (چاقي) ميشود. در اين متدها، همه چيز مصرف شده و فقط و فقط، سعي بر مصرف كنترل شده مواد غذايي است. در اين متدها، حتي خبري از كالري شماري و ... كه خود نيز يكي از زجرهاي بزرگ براي افراد با اراده است، نبوده و فقط تمركز بر كنترل ذهن و بدن است. براي اطلاعات كامل از لاغري بدون رژيم مي‌توانيد اين مقاله را مطالعه كنيد.

برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۱۳ تير ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۱۹:۰۹ توسط:sirsaeed موضوع:

پرواز به كدام كشورها نياز به تست كرونا دارد

تست كرونا براي پرواز

تست كرونا براي امارات ايرلاين

خطوط هوايي امارات نيز در داخل ايران طرفداران بسياري داشته و روزانه چندين پرواز از فرودگاه‌هاي ايران عازم اين كشور مي‌شود. امارات متحده عربي نيز همانند قطر، كاملا تابع قوانين بين‌المللي بوده و توصيه‌هاي سازمان بهداشت جهاني را جدي مي‌گيرد. بنابراين، مسافراني كه عازم اين كشور هستند و يا از طريق اين كشور قصد مسافرت به ساير كشورها را دارند، حتما بايد تست كرونا را انجام داده و به همراه برگه‌ي آزمايش (با پاسخ منفي)، وارد فرودگاه شوند. امارات متحده عربي و هواپيمايي امارات، تست كرونايي كه تا نهايتا 96 ساعت قبل از پرواز انجام شده باشد را معتبر دانسته، در غير اين صورت، اجازه‌ي سوار شدن فرد به هواپيما را نخواهد داد.

در كنار تست كرونا، مسافراني كه عازم امارات متحده عربي هستند بايد فرم سلامت و همچنين تعهدنامه‌ي قرنطينه را نيز تكميل كرده و تحويل دهند. تست كرونا براي پرواز به امارات بايد تنها در آزمايشگاه‌هايي انجام شود كه مورد تاييد وزارت بهداشت امارات متحده عربي باشد. بنابراين، توصيه مي‌كنيم پيش از هر كاري و خصوصا قبل از مراجعه به آزمايشگاه، در خصوص تست كرونا براي پرواز اطلاعات لازم را كسب نماييد.

الزامات تست كرونا براي پرواز به تركيه

تست كرونا براي تركيش ايرلاين

در سال گذشته (1399)، اجباري بودن تست كرونا براي پرواز به تركيه برداشته شد و به همين دليل نيز افراد مي‌توانند مطابق روال قبلي و بدون داشتن برگه‌ي آزمايش، عازم اين كشور شوند. شايان ذكر است كه اگر مسافر قصد عبور از تركيه به مقصد ديگري داشته باشد، ارائه‌ي برگه‌ي آزمايش الزامي بوده و بهتر است پيشاز شروع سفر، اين آزمايش را انجام دهد. از آنجاييكه ممكن است قوانين و الزامات سفر به تركيه در مناسبت‌هاي مختلف تغيير كند، بهتر است پيش از سفر به اين كشور، ابتدا با مشاوران نرسينو صحبت كرده و از آخرين اخبار مطلع شويد.

تست كرونا در فرودگاه استانبول انجام شده و پاسخ آن در مدت 24 ساعت مشخص خواهد شد. در صورتيكه جواب آزمايش مسافر تركيه در داخل اين كشور مثبت شود، مسافر بايد با هزينه‌هاي شخصي، مدت 14 روز را در قرنطينه سپري كند.

آزمايش كرونا براي سفرهاي داخلي

سازمان هواپيمايي كشوري اعلام نموده كه مسافراني كه قصد سفرهاي داخلي دارند، فعلا نيازي به ارائه‌ي برگه‌ي آزمايش نداشته و مي‌توانند در هر زمان، به شهرهاي ايران سفر كنند. با اين حال، رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي اعم از پوشيدن ماسك اجباري است. همچنين، استفاده از شيلد و دستكش و به همراه داشتن محلول‌هاي ضدعفوني كننده، توصيه شده است.

قوانين كلي براي پرواز هاي خارجي

در حال حاضر، اكثر خطوط هواپيمايي دنيا، از پذيرش مسافراني كه تست كرونا براي پرواز انجام نداده باشند، خودداري مي‌كنند. بعضي از كشورها، زمان تست را نهايتا 72 ساعت قبل از پرواز و بعضي نيز نهايتا تا 96 ساعت قبل اعلام كرده‌اند. در صورتيكه مسافرت در زماني كمتر از 14 روز انجام شود (مسافر قصد بازگشت به كشور را داشته باشد)، انجام تست مجدد ضروري نخواهد بود. در غير اين صورت، فرد بايد مجددا تست PCR كرونا براي پرواز را انجام داده و برگه‌ي آزمايش خود را براي سوار هواپيما شدن، به همراه داشته باشد.


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۱۲ تير ۱۴۰۰ساعت: ۰۶:۵۹:۰۲ توسط:sirsaeed موضوع:

چگونه وارد بازار فاركس شويم

اگر در اينترنت آموزش فاركس را جستجو كنيد، خواهيد ديد كه سايت‌هاي متعددي، آموزش هاي مختلفي درباره بازار فاركس ارائه كرده‌اند. تعداد زيادي از اين سايتها آموزش فاركس را رايگان در اختيار شما قرار داده و تعداد زيادي نيز براي آموزش، از شما هزينه دريافت خواهند كرد. اما از نظر ما، يك آموزش خوب فاركس بايد ويژگي‌هايي را داشته باشد كه در ادامه به آنها اشاره ميكنيم. شما به بهترين آموزش بازار فاركس در اين سايت بصورت كاملا رايگان دسترسي خواهيد داشت. نيازي به هزينه كردن نيست، با ما همراه باشيد تا بهترين آموزش فاركس از مراحل مقدماتي تا سطوح كاملا پيشرفته را به صورت كاملا حرفه‌اي و با رعايت تمامي متدهاي نوين آموزشي دريافت كنيد.

آموزش بازار فاركس به زبان ساده

و در عين حال، جامع

بازار فاركس بسيار بزرگ بوده كه ريزه‌كاري‌هاي فراواني دارد. اگرچه در ابتدا ممكن است كمي پيچيده به نظر برسد، اما در حقيقت به هيچ عنوان بازار پيچيده‌اي نيست. شرط آنكه پس از ورود به اين دنياي جديد و جذاب، سردرگم نشده و مستقيما به سمت هدفتان حركت كنيد، يادگيري صحيح و اصولي مفاهيم، شناخت ابزارها، تدوين استراتژي معاملاتي و صد البته انتخاب درست بروكر است. تمامي اين موارد جزو سرفصل‌هاي دوره رايگان آموزش بازار فاركس بوده و گام به گام همه‌ي آن‌ها را ياد خواهيد گرفت.

آموزش مفهومي و تصويري بازار فاركس

طبيعتا هرچقدر كه محتواي آموزشي به همراه مثال و تصوير باشد، يادگيري مطالب راحت‌تر خواهد بود. ما در تجارت فاركس، تمامي محتواهاي آموزشي را به همراه تصاوير ارائه مي‌كنيم تا زمان يادگيري معامله‌گران تازه وارد، به حداقل برسد. آموزش‌هاي سرمايه گذاري در بازارهاي جهاني به صورت مفهومي بوده تا قبل از هر چيزي، با چارچوب و اصول بنيادين آشنا شويد. هنگاميكه اين مفاهيم را ياد بگيريد، نصف مسير را رفته‌ايد.

به روز و مدرن

و صد البته جذاب

اگرچه ممكن است مفاهيم و بنياد اصلي بازارهاي جهاني تغيير نكند، اما با گسترش علم و رونمايي از ابزارهاي جديد، راه براي كسب سود بيشتر از هر معامله باز مي‌شود. براي مثال، انديكاتورهاي جديدي ممكن است در دسترس معامله‌گران قرار گيرد كه حاشيه‌ي سود آن‌ها را چند برابر كند. بنابراين، مجموعه‌اي كه قصد آموزش بازار فاركس را دارد، بايد همواره دانش خود را به روز نگهداشته تا بتواند دوره‌ي آموزشي جامعي را در اختيار مخاطبان خود قرار دهد. به همين جهت است كه ما در تجارت‌فاركس، همه روزه در حال بررسي محتواهاي آموزشي خود هستيم.

سرمايه گذاري نه تنها ريسك‌هاي متعددي به همراه دارد، بلكه ماهيت آن بسيار خشك و خسته كننده است، به همين دليل نيز ما سعي مي‌كنيم تا آموزش هاي رايگان ارائه شده براي بازار فاركس جذاب باشند تا نه تنها مانع از خستگي شما شده، بلكه انرژي و انگيزه‌ي شما را براي كسب سود از بازارهاي جهاني، بيشتر كند.

آموزش نوآورانه بورس فاركس

بورس فاركس يك بازار گسترده بوده و آنچه ما تا كنون در سايت‌ها مشاهده كرديم، يك‌سري آموزش‌هاي تكراري است كه از قديم وجود داشته. ما بر اين باوريم كه بايد بهترين آموزش را براي كاربران فارسي زبان آماده كنيم، از اين رو تيم تجارت‌فاركس، همواره با بررسي سايت‌ها و سورس‌هاي مرجع آموزشي انگليسي زبان و با ترجمه و بهينه سازي آموزش‌هاي آنها، متدهاي نوين و جديدترين مطالب كاربردي را براي شما فراهم كنيم. حتي مهم نيست شما در كدام شهر يا در كدام كشور هستيد، اگر پارسي زبان هستيد و به سرمايه‌گذاري در بازارهاي جهاني علاقه داريد، اين آموزش‌ها براي شما كاملا كاربردي خواهد بود.

آموزش بازار فاركس در ايران

يكي از تلاش‌هاي اصلي تجارت‌فاركس، ايجاد فرصت برابر در تمامي مناطق ايران است. فارغ از اينكه ساكن تهران باشيد يا هر شهر ديگر، آموزش‌هاي ما براي ورود به اين بازار، آموزش بازار فاركس را كاملا رايگان در اختيار شما قرار گرفته است. ما تا كنون در بسياري از شهرهاي ايران، فعال بوده و معامله‌گران قدرتمندي را در شهرهاي مختلف ايران و در كشورهاي پارسي‌زبان ديگر، تربيت كرده‌ايم.


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۱۱ تير ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۱۹:۵۲ توسط:sirsaeed موضوع:

كاربرد اكسپرت در فاركس چيست

اكسپرت فاركس

اكسپرت فاركس در حقيقت رباتهاي معامله گر كد نويسي شده اي هستند كه به سادگي و در كمال دقت، هر آنچه بر عهده آنها گذاشته شده است را انجام مي‌دهند. از آنجايي كه اين ربات‌ها بدون هيچ دخالت انساني كار خود را پيش برده، هيچگونه خطايي در كار آن‌ها وجود ندارد.اكسپرتهاي فاركس انواع مختلفي دارند، بعنوان مثال اكسپرت مارتينگل – اكسپرت اسكالپر – اكسپرت آنتي مارتينگل . اكسپرت انديكاتوري – اكسپرت معادله اي – اكسپرت بر پايه استراژي و ده‌ها و صدها نوع ديگر اكسپرت فاركس. ما تمام تلاشمان بر اين است تا بهترين اكسپرتهاي فاركس را پس از بررسي و تاييد، كدنويسي كرده و كاملا رايگان براي دانلود در اختيار معامله گران ايراني قرار دهيم. تمامي اكسپرت‌هاي ارائه شده به همراه فايل آموزشي بوده تا به آساني مورد استفاده قرار گيرند.

انواع اكسپرت فاركس

اگر به دنبال انتخاب بهترين اكسپرت فاركس هستيد، حتما مي‌بايست با انواع اكسپرتهاي فاركس آشنا شويد. براي اكسپرتهاي فاركس دسته‌بندي‌هاي مختلفي وجود دارد كه در ادامه، هر يك از آن‌ها بررسي خواهيم كرد. در دسته‌بندي اول، اكسپرت‌ها به دو بخش اتوتريدينگ و مديريتي تقسيم بندي شده و در دسته بندي دوم، به چهار بخش يعني انديكاتوري، غير انديكاتور، مارتينگل و آنتي مارتينگ تقسيم مي‌شوند. هر چهار بخش، در ادامه توضيح داده خواهند شد.

اكسپرت هاي اتوتريدينگ

اكسپرت‌هاي اتوتريدينگ، علاوه بر تحليل و پردازشي كه انجام مي‌دهند، وظيفه معاملاتي نيز را بر عهده مي‌گيرند. اين بدان معنا است همانند يك انسان، اقدام به خريد يا فروش كرده و يا معاملات باز را مديريت مي‌كنند. از اكسپرتهاي اتوتريدينگ ميتوان به اكسپرت رياضي يا ايرپلن يا اكسپرت مك دي اشاره كرد و يا به اكسپرتهاي مديريت معاملات همانند اكسپرت كلوز پرافيت كه وظيفه مديريت معاملات باز را بر عهده دارد.

اكسپرت‌هاي مديريت چارت

اين دسته از اكسپرتها را عموما با نام داشبورد هاي معاملاتي در فاركس ميشناسيم. در واقع اين اكسپرتهاي فاركس وظيفه مديريت چارت را داشته و براي معامله خودكار نياز به معامله گر يا تريدر (انسان) وجود دارد. بنابراين، اين مدل از اكسپرت‌ها قابليت معامله‌ي خودكار ندارند.دسته‌بندي دوم

در اين دسته بندي، اكسپرتهاي فاركس بر اساس نوع خدماتي كه ارائه مي‌كنند دسته بندي مي‌شوند. طبيعتا ممكن است يك اكسپرت همزمان در چندين دسته بندي مختلف قرار بگيرد. اما به صورت كلي مي‌توان در اين مدل از دسته‌بندي، اكسپرت‌ها را به چهار بخش تقسيم بندي كرد.

انديكاتوري

اين اكسپرتها بر اساس يك يا چند انديكاتور توسعه داده شده و در اختيار معامله‌گران قرار مي‌گيرند. به عنوان مثال، Hi MACD نمونه‌اي از اكسپرت انديكاتور است.

اكسپرت‌هاي غير انديكاتوري

اين اكسپرتها عموما بر پايه يك معادله رياضي بوده و مبناي محسابتي دارند. يكي از اين انديكاتورهاي غير انديكاتوري، اكسپرت رياضي بوده كه در دسته‌بندي اكسپرتهاي اتوتريدينگ نيز قرار مي‌گيرد. همچنين، اكسپرت كلوز پرافيت كه فقط اعداد ورودي را لحاظ كرده و مطابق آن از معاملات خارج مي‌شود نيز غير انديكاتوري است.

اكسپرت‌هاي فاركس مارتينگل

در اين نوع از اكسپرتها براي مديريت سرمايه، از شيوه و روش معاملاتي مارتينگل استفاده مي‌شويد. اگر نمي‌دانيد مارتينگل چيست ميتوانيد در همين سايت در كادر جستجو عبارت مارتينگل را جستجو كرده و مقاله‌ي مورد نظر را مطالعه كنيد.

اكسپرت‌هاي آنتي مارتينگل

در اين اكسپرتها نيز بر اساس استراتژي آنتي مارتينگل عمل شده و مجددا اگر نميدانيد آنتي مارتينگ چيست، همين عنوان را در قسمت جستجو، وارد كنيد تا به مقاله‌ي مربوطه، منتقل شويد.اما براي توضيح خلاصه و ساده آنتي مارتينگل بايد بگوييم: زماني كه معامله‌گر در معالمه‌اي ضرر مي‌كند، حجم حساب را دو برابر نكرده، اما به همان پوزيشن مي‌چسبد كه به زودي اين ضرر مرتفع نمي‌گردد. از سوي ديگر هنگامي كه يك معامله‌گر در معامله‌اي سود مي‌كند، حجم موجودي معاملاتي را دو برابر كرده كه با دو برابر ريسك نيز مواجه مي‌شود. پشت اين رويكرد، چنين تفكري وجود دارد كه بعد از برنده شدن در يك معامله، شما با «پول آزاد» شروع به معامله مي‌كنيد.

همانطور كه گفتيم ميتوان براي اكسپرتهاي فاركس دسته بندي هاي متعدد در نظر گرفت بعنوان مثال اكسپرت فاركس اسكالپر.اكسپرت فاركس هدجينگ – اكسپرت فاركس كروليشن و بسيار اسامي مختلف كه ميتوان بر اساس آن دسته بندي انجام داد.

 


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۹ تير ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۰۵:۵۹ توسط:sirsaeed موضوع:

خط و نشان هاي ژاپن و بريتانيا براي بايننس

در چند روز گذشته، كشورهاي بزرگ و پيشگام اقتصادي دنيا، دست به دامان بانك مركز خود زده و هشدارهايي را به بايننس داده‌اند. اما اصل ماجرا چيز ديگري بوده كه به شيطنت رسانه‌ها، تعبير متفاوتي از آن نقل شده است. حال اصل داستان چه بوده است؟

خريد و فروش رمزارزها تبديل به يكي از روش‌هاي مدرن سرمايه گذاري شده كه بيش از 60 درصد انسان‌هاي روي زمين، حداقل يكبار وارد اين حوزه شده‌اند. وقتي صحبت از 60 درصد انسان‌ها مي‌شود، يعني بيش از 4 ميليارد نفر. اين تجمع عظيم سرمايه در اين حوزه، باعث نگراني حكومت‌هاي جهاني و خصوصا سرمايه‌داران و اقتصاددانان جهان شده است.

هرچه باشد، افراد سرمايه‌دار دوست ندارند كه از معاملات جهاني به بهره بمانند. به همين جهت نيز با استفاده از روابط سياسي و ديپلماتيك كه با سران كشورها دارند، تلاش مي‌كنند تا جلوي تجارت آزاد و جهاني و خصوصا در قسمت رمزارزها گرفته شود. مجموعه‌ي بايننس نيز به عنوان پيشگام عصر تبادلات مالي آزاد، همواره دستخوش هشدارها و اخبار جعلي قرار گرفته است.

بانك‌هاي مركزي كشورهاي پيشرفته دنيا، نياز به سرمايه‌گذاري مردم در داخل بانك‌هاي ملي داشته و تمايل دارند كه پول و سرمايه‌ي مردم در داخل اين نهاد رد و بدل شود. از طرف ديگر، بورس كشورها نيز محلي براي حمايت از صنعت است. اما در بازار رمزارزها، همه چيز به گونه‌ي ديگري بوده و باج و مالياتي به سردمداران حكومتي يا نهادهاي بانكي و اقتصادي داده نمي‌شود. به همين جهت نيز حكومت‌ها به دنبال ريزش سرمايه‌گذاران در اين بازار بزرگ بوده تا بتوانند سرمايه‌ي آنها را در بانك، بورس، ملك و … نگهدارند.

بنابراين، پشت اين اخبار و هشدارها، چيزي جز سهيم شدن در ميزان ثروت و سرمايه نبوده و اساسا نمي‌توان فعاليت مجموعه‌ي عظيم و پرطرفدار بايننس را محدود كرد. اما از طرف ديگر، ترس‌هايي نيز وجود داشته كه قطعا بي دليل نيست و مهمترين آن نيز، داستان‌هاي پولشويي و حمايت از تروريسم جهاني است.

جابجا كردن پول در بين كشورها، حتما بايد تحت نظارت نهادهاي مالي بزرگ دنيا باشد تا مانع از پولشويي شده و از ترورسيم حمايت نشود. اين كار، كاملا منطقي و صحيح است و اساس يك دنياي سالم بوده و قطعا بايد حمايت شود. اما در بايننس، تمامي تراكنش‌هاي مالي، كاملا بدون نظارت شخص سوم صورت گرفته و هر فردي، با يك ايميل ساده مي‌تواند وارد اين صرافي ديجيتال جهاني شده و به هر گوشه‌اي از دنيا كه مي‌خواهد، پول ارسال كند.

هشدارهاي بريتانيا و ژاپن هم بيشتر با محوريت همين قوانين مبارزه با پولشويي بوده و اتهام ديگري به اين مجموعه وارد نشده است. اين دو كشور (و قطعا كشورهاي ديگر دنيا)، خواستار نظارت و شفافيت‌هاي مالي بوده كه سازمان‌ها و ارگان‌هاي سودجو و بعضا وابسته به حكومت‌هاي ديكتاتوري و حامي تروريسم، نتوانند زيرشاخه‌هاي خود را حمايت كرده و پول براي آنها واريز نمايند.

بنابراين، هيچ كدام از اين كشورها نمي‌توانند با فعاليت‌هاي بايننس (حداقل در ظاهر و بطور رسمي)، مخالفت كرده و تنها دست آويز آنها، شفافيت تراكنش‌هاي مالي و در راستاي جلوگيري از پولشويي بوده است. براي يادگيري نحوه افتتاح حساب بايننس اين مقاله را مطالعه كنيد.

 


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۸ تير ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۰:۰۶ توسط:sirsaeed موضوع:

يكي از دو بازار را انتخاب كنيد فاركس يا بورس

فاركس

چند صد سال طول كشيد تا پس از بكارگيري از پول به عنوان واسط خريداري، مبحثي به نام سرمايه گذاري يا زياد كردن سرمايه و داشته ها با استفاده از پول، به وجود آيد. البته منظور اين نيست كه در زمان قديم، كسي به فكر افزايش داشته ها نبود، بلكه عموما تجارت، پرورش دام، كشاورزي و … منبع اصلي ايجاد درآمد براي افراد بود.

با گذر سالها و تكامل علم سرمايه گذاري، در كنار تجارت و ساير شغلهايي كه پيش از آن وجود داشت، مبحثي به نام سرمايه گذاري و كسب درآمد بيشتر با استفاده مناسب از پول به وجود آمد. و اينگونه شد كه نزديك به صد سال قبل، اولين بورس جهاني براي مشاركت سرمايه گذاران ايجاد گرديد. بنابراين، اولين قدم هاي ايجاد يك شغل به نام سرمايه گذاري كه به صورت رسمي و مورد پسند حكومت ها و دولت ها قرار بگيرد، برداشته شد.

چند دهه بعد از راه افتادن بورس در كشورهاي مختلف، بازار جديد به وجود آمد كه فراتر از خريد و فروش سهام (سرمايه گذاري و مشاركت در سود شركت ها) بود. در اين بازار، خود پول به عنوان كالايي براي سرمايه گذاري در نظر گرفته شد كه به آن بازار فاركس گفته شد. هدف اين بازار، ايجاد يك سامانه ي بسيار گسترده و فراگير، براي حمايت از ارز كشورهاي مختلف بود.

فاركس در حقيقت مكاني است براي سرمايه گذاري بر روي ارز يك كشور. براي مثال، فرض كنيد كه با توجه به سياست هاي اخير كشور آمريكا در مقابله با بحران كرونا (و در نقطه مقابل، موفقيت اروپا در اين زمينه)، ارزش ارز آمريكا (دلار آمريكا)، در مقايسه با ارزش ارز اتحاديه اروپا (يورو) كاهش يابد. اين بدان معناست كه اقتصاد اروپا در برهه اي از زمان، قويتر از آمريكا خواهد شد و ارزش پول آن بالاتر خواهد رفت.

بنابراين، سرمايه گذار ميتواند ارز دلار را فروخته و ارز يورو را خريداري كند (مثل فروش سهم شركت اول و خريدن سهم شركت دوم در بورس). اگر اين اتفاق به صورت گسترده اي بيفتد، يورو افزايش قيمت داشته و سرمايه گذار ميتواند سود بيشتري كسب كند (مثل افزايش ارزش سهام يك شركت). بنابراين، بورس و فاركس تشابه زيادي به يكديگر دارند، اما قطعا فاركس جهاني تر از بورس هاي مختلف است.

كارگزاراني كه خدمات خريد و فروش ارزها در فاركس را براي مشتريان فراهم ميكنند، بروكر ناميده شده و دامنه ي فعاليت آنها بسيار جامعتر و بزرگتر از كارگزاران بورس است. ارزش تراكنش هاي انجام شده در بروكرها، صدها و شايد هزاران برابر يك كارگزار معمولي بورس است. خدمات بيشتر، پول بيشتر، تنوع خريد و فروش و … همگي جزو تفاوت هايي است كه بين كارگزار و بروكر وجود دارد.

اين تنوع خدماتي باعث شده تا سرمايه گذاران، پيش از ورود به بازار فاركس نياز به آموزش داشته باشند. بنابراين، اگر آموزش سرمايه گذاران تكميل باشد، قطعا بازار فاركس مكاني پرسودتر از بورس كشورهاي مختلف خواهد بود.


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۶ تير ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۳۶:۱۶ توسط:sirsaeed موضوع:

درمان يبوست آسان است

يبوست

يبوست به شرايطي گفته مي‌شود كه فرد يا براي خروج مدفوع بايد فشار زيادي را وارد كند و يا حجم/دفعات اجابت مزاج، كمتر از حد معمول باشد. اين بيماري در حقيقت مربوط به كم كاري سيستم گوارش بوده و با اقدامات اصلاحي حتي در منزل، مي‌توان بخش زيادي از آن را اصلاح كرد. عامل اصلي يبوست، كم تحركي روده‌ي بزرگ و يا خشكي مواد غذايي در اين بخش از بدن است.

علائم يبوست

به صورت استاندارد، هر فرد بايد در طول روز يك مرتبه مدفوع بدن خود را تخليه كند. البته اين تخليه ممكن است براي بعضي از افراد و به صورت نرمال، هر دو روز يك مرتبه اتفاق افتد. به صورت عمومي، اگر مدت زمان اجابت مزاج بيشتر از اين زمان شود، فرد مبتلا به يبوست است. نشانه ي ديگر يبوست نيز، سختي اجابت مزاج است. بعضي از افراد، هنگام خارج كردن مدفوع بايد فشار زيادي را به خود وارد كنند. اين در حالي است كه عموما اجابت مزاج بايد به آساني و تنها پس از شل كردن عضلات تحتاني اتفاق افتد.

مصرف دارو و ايجاد يبوست

تمامي داروهايي شيمياعي و حتي بعضي از داروهاي گياهاي داراي عوارض جانبي هستند كه مصرف آنها ميتواند باعث بروز يبوست در افراد شود. اين داروها با اثرگذاري بر سيستم گوارش فرد، مايع موجود در مدفوع را خشك كرده و به همين دليل، مانع از حركت روان مدفوع در امتداد روده‌ي بزرگ شده و عامل ايجاد يبوست هستند. بعضي از اين داورها كه مصرفشان رايجتر است، به شرح زير هستند.

 • داروهاي ضد درد (حاوي مواد مخدر و تسكين دهنده)
 • داروهاي حاوي ماده‌ي كدوئين
 • داروهاي ضد افسردگي (آميتر يپتيلين)
 • داروهاي ضدتشنج
 • مكمل هاي غذايي حاوي آهن
 • داروهاي مسدود كننده كانال كلسيم
 • آنتي اسيدهاي داراي آلومينيوم

درمان يبوست

درمان يبوست در دو مرحله اتفاق مي‌افتد. اول اينكه با مصرف مواد غذايي خاص، رطوبت از دست رفته‌ي مدفوع را به آن برگرداند تا حركت و نهايتا خروج آن از روده‌ي بزرگ تسهيل شود. دوم فعاليت‌هايي كه كم تحركي روده را از بين مي‌برد. براي بررسي كامل يبوست و دلايل آن، به همراه برنامه زمانبندي دقيق روزانه براي درمان اين بيماري، مقاله‌ي فوق را مطالعه كنيد.

 


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۵ تير ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۳۹:۵۴ توسط:sirsaeed موضوع:

اگر منطقي باشيد، اين بروكر را انتخاب خواهيد كرد

همه ي تريدرها استانداردهايي را براي بروكر مورد اعتماد خود انتخاب ميكنند. اين استانداردها هم جنبه ي عملياتي و كاربردي داشته و هم جبنه ي مالي. اولين و مهمترين پارامتر انتخاب بروكر، قابل اعتماد بودن آن است. يعني تريدرها نمي خواهند (و قطعا طبيعتا!) و دوست ندارند كه سرمايه اي كه سالها براي آن زحمت كشيده اند، يك شبه به فنا رفته و آن را از دست بدهند.

از طرف ديگر، نكته‌ي مهمي كه در ذهن تريدرها است، مزاياي فعاليت در يك بروكر است. همه ي بروكرها، زيرساخت ارتباط با بازارهاي جهاني را فراهم ميكنند، اما بعضي از اين بروكرها، خدمات جانبي خاصي را نيز ارائه ميكنند. براي مثال، بروكرهايي هستند كه در هنگام افتتاح حساب، بونوس هايي را براي كاربران در نظر گرفته اند.

و يا اينكه كميسيون و اسپرد كمي را براي معاملات در نظر گرفته اند. و يا اينكه دارايي هاي بيشتري را براي معامله كردن در اختيار تريدرها قرار ميدهند. همه ي اين مزاياي جانبي، تنها در صورتي مهم است كه بروكر كاملا معتبر باشد. يعني اينكه رگولاتوري جهاني داشته باشد. اگر رگولاتوري نداشته باشد، تمامي اين خدمات ممكن است روزي ناپديد شده و علاوه بر آن، سرمايه ي تريدرها نيز نيست و نابود شود.

تمام اين توضيحات را بيان كرديم تا بگوييم چرا روبوفاركس جزو بهترين بروكرهاي حال حاضر ايران است. همانطور كه بيان شد، اين بروكر نه تنها مزايايي كه پيشتر گفته شد را ارائه ميدهد، بلكه رگولاتوري معتبري نيز دارد. علاوه بر آن بيمه كردن حساب كاربران، جزو خدمات استثنايي اين بروكر است. در همه ي كسب و كارها ممكن است مشكلاتي به صورت ناخواسته پيش آيد و افرادي متضرر شوند.

در فاركس نيز ممكن است (به احتمال بسيار كم)، سرور دچار مشكل شده و يا بروز يك اخلال در زيرساخت شبكه باعث ضرر و زيان تريدرها شود. بنابراين، روبوفاركس اين مسئله را در نظر گرفته و حساب كاربران را بيمه كرده است تا در صورتيكه بروز مشكلات ناخواسته باعث ضرر و زيان كاربران شود، بدون دغدغه، خسارت را از شركت بيمه اي گرفته و به مشتريان خود پرداخت كند.

و اينگونه ميتوان گفت كه روبوفاركس اگر بهترين بروكر حال حاضر نباشد، يكي از بهترين بروكرهايي است كه هواي مشتريان خود را دارد.

 


برچسب: انتخاب بروكر،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۱ تير ۱۴۰۰ساعت: ۰۶:۰۷:۵۲ توسط:sirsaeed موضوع:

اعتبار و پاداش هاي خاص در يك بروكر

يكي از اولين نكاتي كه درباره آلپاري گفته مي‌شود، سرويس كشبك اين بروكر معتبر و بين المللي است. آلپاري به ازاي هر تراكنشي كه كاربر انجام دهد، امتيازي را به عنوان ALP به حساب وي منظور كرده كه در نهايت، تبديل به پول نقد خواهد شد.

بروكري كه در سال 1989 ميلادي و در جزاير موريس آغاز به كار كرد، الان بيش از 25 سال سابقه‌ي فعاليت جهاني داشته و جز و معدود بروكرهايي است كه تقريبا در تك تك نقاط دنيا، فعال است. اين بروكر بيشترين تعداد ثبت‌نامي‌هاي متاتريدر را داشته كه خود نشاندهنده‌ي برند معتبر و جهاني بروكر آلپاري است.

تنوع حساب‌هاي معاملاتي (شش حساب معاملاتي) نشانگر ساختار و زيرساخت قدرتمند آلپاري است. اكثر بروكرها فقط سه مدل حساب داشته كه در حقيقت، حساب استاندارد آنها داراي مشتري است. اما آلپاري، شش حساب مستقل و متناسب با نياز تريدرهاي مختلف را ايجاد و ارائه كرده است. اين حساب ها به شرح زير هستند:

 • حساب نانو ام‌تي4
 • حساب استاندارد ام‌تي4
 • حساب استاندارد ام‌تي5
 • حساب ECN براي متاتريدر5
 • حساب ECN حرفه‌اي براي متاتريدر 4
 • حساب ECN براي متاتريرد 4

فعاليت 2 ميليون تريدر در اين بروكري، قطعا به معناي اعتبار بالا و رضايت مشتري است. اين رضايت مشتري به روش‌هاي مختلفي از جمله ارائه بونوس، ارائه ابزارهاي معاملاتي رايگان (بيش از 250 ابزار معاملاتي)، امكان پم كردن حساب و … بدست آمده است.

رگولاتوري آلپاري توسط موسسه FSC كه اعتبار بسيار بالايي دارد، ارائه شده است. تمامي فعاليت‌هاي آلپاري كاملا شفاف بوده و مطابق قانون است. تمامي سرورهاي استفاده شده در آلپاري، بسيار قدرتمند بوده و براي كاهش ريسك ايجاد مشكل هنگام معاملات، به صورت مستقل نگهداري مي‌شوند.

تريدرهايي كه بروكر آلپاري را براي تجارت در فاركس انتخاب مي‌كنند، خيالشان از همه چيز راحت بوده و فقط نياز به تمركز بر دانش خود و به كار گرفتن مهارت‌هاي تجارتي دارند. به همين جهت نيز آلپاري جزو بهترين بروكرهاي فعال در ايران و حتي فعال در سطح جهان است.

 


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۱۰:۴۷ توسط:sirsaeed موضوع:

هر بروكري، كارگزار معتبر بين المللي نيست

احتمالا با نقش بروكر كاملا آشنا هستيد، با اين حال به صورت خيلي خلاصه نقش اين كارگزاران جهاني را توضيح ميدهيم. بروكر، واسطه اي است بين سرمايه گذاران مختلف. بروكر (همانند كارگزار بورس)، دارايي را از يك فرد خريده و به فرد ديگري منتقل ميكند. صد البته كه براي اين كار، مبلغي را به عنوان كارمزد (اسپرد، كميسيون، بهره يا سواپ) از خريدار و فروشنده دريافت ميكند.

از آنجاييكه بروكرها مستقيما با پول و سرمايه ي افراد در ارتباط هستند، حتما بايد تحت نظارت نهادهاي مالي و معتبر دنيا قرار بگيرند. كشورهاي مختلف دنيا، نهادهاي مختلفي را براي كنترل عملكرد بروكرها داير كرده اند. هر كدام از اين نهادها كه مستقيما تحت نظر بانك مركزي يا وزارت اقتصاد آن كشور فعال است، با بررسي صحت عملكرد بروكرها، به آنها گواهينامه اي مبني بر تاييد فعاليتشان صادر كرده و آن را وارد ليست بروكرهاي معتبر ميكند.

اين گواهينامه به اصطلاح رگولاتوري يا رگوله خوانده ميشود. نهادهاي معتبر دنيا، رگولاتوري‌هاي NFC، CysSec، NFA و …. را به بروكرها اعطا كرده كه نتيجه‌ي آن، تاييد عملكرد آنها است. اين رگوله به معناي اجازه ي فعاليت آن بروكر در همان كشور يا كشورهاي تحت نظارت آن نهاد ناظر است. اما از آنجاييكه ايران جزو هيچكدام از اين نهادها نيست، ملاك معتبر بودن بروكر در ايران، داشتن رگوله اي با نام آفشور است.

رگوله هاي آفشور كه عموما توسط كشورهاي كمتر شناخته شده صادر ميشوند، به اين بروكرها اجازه ي فعاليت در ايران را داده و به نوعي تضمين ميكنند كه اين بروكر، جزو بروكرهاي معتبر براي ايرانيان است.

البته اينكه بروكري داراي مجوز فعاليت در آمريكا يا اروپا باشد (جداي از رگوله آفشور) و همچنين داشتن سالها تجربه نيز ملاك ديگري براي اعتبارسنجي يك بروكر خواهد بود. از آنجاييكه ايرانيان در شرايط خاصي به سر برده (از لحاظ تبادلات مالي بين المللي)، بروكري در ايران معتبر است كه حداقل روش هاي پرداختي محلي را نيز جزو خدمات خود قرار داده باشد.


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۱۱:۴۲ توسط:sirsaeed موضوع:
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
آمار
امروز : 1
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 363
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
چت باکس
صفحات
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]