خريد فرش ماشينى  ,سیگنال فارکس  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
srblog .

srblog

اعتبار و پاداش هاي خاص در يك بروكر

يكي از اولين نكاتي كه درباره آلپاري گفته مي‌شود، سرويس كشبك اين بروكر معتبر و بين المللي است. آلپاري به ازاي هر تراكنشي كه كاربر انجام دهد، امتيازي را به عنوان ALP به حساب وي منظور كرده كه در نهايت، تبديل به پول نقد خواهد شد.

بروكري كه در سال 1989 ميلادي و در جزاير موريس آغاز به كار كرد، الان بيش از 25 سال سابقه‌ي فعاليت جهاني داشته و جز و معدود بروكرهايي است كه تقريبا در تك تك نقاط دنيا، فعال است. اين بروكر بيشترين تعداد ثبت‌نامي‌هاي متاتريدر را داشته كه خود نشاندهنده‌ي برند معتبر و جهاني بروكر آلپاري است.

تنوع حساب‌هاي معاملاتي (شش حساب معاملاتي) نشانگر ساختار و زيرساخت قدرتمند آلپاري است. اكثر بروكرها فقط سه مدل حساب داشته كه در حقيقت، حساب استاندارد آنها داراي مشتري است. اما آلپاري، شش حساب مستقل و متناسب با نياز تريدرهاي مختلف را ايجاد و ارائه كرده است. اين حساب ها به شرح زير هستند:

 • حساب نانو ام‌تي4
 • حساب استاندارد ام‌تي4
 • حساب استاندارد ام‌تي5
 • حساب ECN براي متاتريدر5
 • حساب ECN حرفه‌اي براي متاتريدر 4
 • حساب ECN براي متاتريرد 4

فعاليت 2 ميليون تريدر در اين بروكري، قطعا به معناي اعتبار بالا و رضايت مشتري است. اين رضايت مشتري به روش‌هاي مختلفي از جمله ارائه بونوس، ارائه ابزارهاي معاملاتي رايگان (بيش از 250 ابزار معاملاتي)، امكان پم كردن حساب و … بدست آمده است.

رگولاتوري آلپاري توسط موسسه FSC كه اعتبار بسيار بالايي دارد، ارائه شده است. تمامي فعاليت‌هاي آلپاري كاملا شفاف بوده و مطابق قانون است. تمامي سرورهاي استفاده شده در آلپاري، بسيار قدرتمند بوده و براي كاهش ريسك ايجاد مشكل هنگام معاملات، به صورت مستقل نگهداري مي‌شوند.

تريدرهايي كه بروكر آلپاري را براي تجارت در فاركس انتخاب مي‌كنند، خيالشان از همه چيز راحت بوده و فقط نياز به تمركز بر دانش خود و به كار گرفتن مهارت‌هاي تجارتي دارند. به همين جهت نيز آلپاري جزو بهترين بروكرهاي فعال در ايران و حتي فعال در سطح جهان است.

 


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۱۰:۴۷ توسط:sirsaeed موضوع:

هر بروكري، كارگزار معتبر بين المللي نيست

احتمالا با نقش بروكر كاملا آشنا هستيد، با اين حال به صورت خيلي خلاصه نقش اين كارگزاران جهاني را توضيح ميدهيم. بروكر، واسطه اي است بين سرمايه گذاران مختلف. بروكر (همانند كارگزار بورس)، دارايي را از يك فرد خريده و به فرد ديگري منتقل ميكند. صد البته كه براي اين كار، مبلغي را به عنوان كارمزد (اسپرد، كميسيون، بهره يا سواپ) از خريدار و فروشنده دريافت ميكند.

از آنجاييكه بروكرها مستقيما با پول و سرمايه ي افراد در ارتباط هستند، حتما بايد تحت نظارت نهادهاي مالي و معتبر دنيا قرار بگيرند. كشورهاي مختلف دنيا، نهادهاي مختلفي را براي كنترل عملكرد بروكرها داير كرده اند. هر كدام از اين نهادها كه مستقيما تحت نظر بانك مركزي يا وزارت اقتصاد آن كشور فعال است، با بررسي صحت عملكرد بروكرها، به آنها گواهينامه اي مبني بر تاييد فعاليتشان صادر كرده و آن را وارد ليست بروكرهاي معتبر ميكند.

اين گواهينامه به اصطلاح رگولاتوري يا رگوله خوانده ميشود. نهادهاي معتبر دنيا، رگولاتوري‌هاي NFC، CysSec، NFA و …. را به بروكرها اعطا كرده كه نتيجه‌ي آن، تاييد عملكرد آنها است. اين رگوله به معناي اجازه ي فعاليت آن بروكر در همان كشور يا كشورهاي تحت نظارت آن نهاد ناظر است. اما از آنجاييكه ايران جزو هيچكدام از اين نهادها نيست، ملاك معتبر بودن بروكر در ايران، داشتن رگوله اي با نام آفشور است.

رگوله هاي آفشور كه عموما توسط كشورهاي كمتر شناخته شده صادر ميشوند، به اين بروكرها اجازه ي فعاليت در ايران را داده و به نوعي تضمين ميكنند كه اين بروكر، جزو بروكرهاي معتبر براي ايرانيان است.

البته اينكه بروكري داراي مجوز فعاليت در آمريكا يا اروپا باشد (جداي از رگوله آفشور) و همچنين داشتن سالها تجربه نيز ملاك ديگري براي اعتبارسنجي يك بروكر خواهد بود. از آنجاييكه ايرانيان در شرايط خاصي به سر برده (از لحاظ تبادلات مالي بين المللي)، بروكري در ايران معتبر است كه حداقل روش هاي پرداختي محلي را نيز جزو خدمات خود قرار داده باشد.


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۱۱:۴۲ توسط:sirsaeed موضوع:

براي چاق نشدن از الان به فكر باشيد

بسياري از افراد ممكن است بگويند كه چاقي را از خانواده به ارث برده ام. اما در حقيقت، اين جمله نميتواند 100 درصد صحيح باشد. تحقيقات گسترده اي كه در سرتاسر دنيا و خصوصا در دانشگاه هاپكينز انجام شده، نشان داده كه چاقي مفرط متكي به يك ژن نبوده، بلكه بيش از 100 ژن در آن نقش دارند. اكثر اين ژنها غير فعال هستند و تنها در زمانيكه عوامل محيطي آن ها را فعال كنند، هيچ اثري در متابوليسم بدن ندارند.

بنابراين، نقش ژنتيك در چاقي يا كمرنگ بوده و يا ميتوان آنرا كمرنگ كرد. با اين حساب، كافي است كه لايف استايل يا سبك زندگي را تغيير داد و مانع از بروز چاقي مفرط گرديد. لايف استايل به جمع اقداماتي و رفتارهايي گفته ميشود كه فرد آنها را دنبال ميكند. مثلا تعداد وعده هاي غذايي فست فود در طول هفته، ساعت خواب، قدم زدن يا سوار بر تاكسي شدن، ساعت غذا خوردن، نوع خوابيدن، نوع بلند كردن وسايل و …

براي مثال، افرادي هستند كه براي پياده روي و لاغر كردن، سوار بر ماشين شده و تا پارك ميروند (حتي پارك هاي نزديك). اين كار نشاندهنده ي لايف استايل ناصحيح است. اگر فرد واقعا قصد پياده روي و لاغر كردن دارد، بايد از مسير بين منزل تا پارك را نيز قدم بزند. اصلاح اين فعاليت هاي روزمره يا همان لايف استايل است كه باعث لاغري فرد ميشود.

اولين علائم چاقي

اصولا همه ي افراد به بدن خود توجه ميكنند. هنگاميكه براي خريد لباس جديد ميرويد، يا جلوي آينه مي ايستيد يا هنگام كشيدن غذا و … دقيقا زماني است كه به خود آمده و متوجه تغييراتي در اشتها، سايز بدن و … ميشويد. اين دقيقا همان علائم اوليه ي چاقي است. هنگاميكه شكم فرد جلو آمده و پهلوها نيز تپل ميشوند، بايد متوجه شد كه ابتداي مسير چاقي شروع شده است.

چاقي مفرط را ميتوان به سه حركت (مجموعه اقدامات)، تبديل به لاغري نمود:

 • رعايت در خورد و خوراك روزانه
 • اصلاح عادت هاي روزمره و فعاليت
 • تقويت ذهني و پايبندي به برنامه

اكثر كسانيكه صرفا با تكيه بر رژيم غذايي به دنبال لاغري هستند، به سرعت خسته شده و مجددا مسير چاقي را در پيش ميگيرند. چرا كه محدود كردن كالري دريافتي، هيچ تضميني براي رسيدن به هيكل ايده آل نميدهد. بلكه رژيم غذايي بايد در كنار تغيير لايف استايل، مسير لاغري را ميسر كند.


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۰۲:۲۴ توسط:sirsaeed موضوع:

بروكر بدون رگولاتوري همانند كالاي بدون استاندارد است

بروكر يا همان كارگزار، واسطي است بين معامله گران و بازارهاي جهاني. همانگونه كه بازار بورس ايران بدون وجود كارگزاراني همچون آگاه و مفيد، بدون استفاده براي عموم مردم است، بروكرها نيز همين نقش تسهيلگري را در بازارهاي جهاني ايفا ميكنند. اما دو مدل بروكر وجود دارد:

 • بروكري كه با اعتبار است
 • بروكري كه صرفا با خريد تجهيزات، در نقش بروكري ظاهر شده است

براي تشخيص بروكرهاي معتبر و پيشگيري از ضرر زيان، اين مقاله را بخوانيد.

پارامترهاي مهم انتخاب بروكر

در انتخاب بروكر پيش از همه چيز، بايد به رگولاتوري آن دقت كرد. رگولاتوري همانند مهر استاندارد بر كالاها، مجوز بانك مركزي براي بانك ها و صرافي ها، سيب سلامت براي كالاهاي پزشكي و ... بوده و داشتن آن الزامي است. در اولين گام، براي انتخاب بروكر فاركس بايد به داشتن رگولاتوري دقت كرد. بسياري از بروكرهاي فعال در ايران، حتي رگولاتوري معتبر ندارند.

اگرچه اين موسسات نميتوانند با رگوله هاي معتبري همچون NFA و CySec داخل ايران فعاليت نموده و ناچارا بايد از رگوله هاي آفشور استفاده كنند، اما همين نكته كه اين موسسات در نقاط ديگر دنيا، رگوله دارند، باعث قوت قلب و اعتبار آن ها است.

چرا رگولاتوري مهم است؟

رگوله ها، سازمان هاي نظارتي هستند كه گرفتن مجوز از آنها، نيازمند داشتن سرمايه ي زياد، پيروي از قوانين و صحت عملكرد است. بنابراين، موسسه اي كه تحت نظارت رگولاتوري باشد، بدون شك قابل اعتماد است.

از طرفي، بعضي از بروكرها صرفا با ادعاي داشتن رگولاتوري، اقدام به تبليغات ميكنند. پيش از آنكه به آنها اعتماد كنيد، كافي است ليست بروكر هاي معتبر براي ايرانيان را بررسي كنيد تا از اعتبار آن ها مطمئن شويد.


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۴۶:۱۲ توسط:sirsaeed موضوع:

رمز و راز لاغري سريع از ديد متخصصان مدرن

مهمتر از آنكه لاغري سريع باشد، ماندگاري آن است. بسياري از روش‌هاي لاغر كردن، هدف را بر روي كاهش 2 الي 5 كيلوگرمي وزن در مدت يك هفته مي‌گذارند. اين رژيم‌هاي غذايي كه اكثرا همراه با عوارض جانبي بوده و علاوه بر آن باعث فشار عصبي و رواني بر فرد مي‌شوند، عموما ماندگار نبوده و باعث بازگشت فرد به حالت قبلي و حتي چاقتر از گذشته مي‌شوند.

بنابراين لاغري سريع را فداي كاهش وزن دائمي نكنيد. براي كاهش وزن، بايد دو نكته را در نظر گرفت:

 • ژنتيك اگرچه موثر است، اما ميتوان بر آن غلبه كرد
 • مهمتر از جسم، مغز و ذهن بايد آماده ي لاغر كردن باشند

تجربه نشان داده است كه رژيم هايي كه مصرف غذا را به حداقل رسانده و معتقد به محاسبه‌ي كالري هستند، اثر منفي بر روي ذهن انسان گذاشته و بعد از مدتي، فرد تمامي رژيم‌ها را زير پا گذاشته و كيلو به كيلو، چاق شده و به حالت قبلي باز مي‌گردد.

در متدهاي مدرن لاغري، هيچوقت نبايد ذهن را گرسنه نگاه داشت و به آن القا كرد كه بدن در شرايط قحطي به سر ميبرد. همه چيز بايد مصرف شده و بدن در حالت كاملا نرمال باشد. اما چگونه ممكن است چنين روشي جواب دهد؟ بسيار ساده، با غلبه ي ذهن بر جسم.

در متدهاي روز دنيا، همه چيز مصرف ميشود، حتي فست فودهاي چرب نيز جزوي از برنامه ي غذايي هستند. اما در مصرف آن كنترل ميشود. براي مثال، طبق يكي از بهترين برنامه هاي لاغري سريع، فرد بايد مصرف فست فود را به دو بار در هفته محدود كند. علاوه بر آن، يخچال و فريزر بايد پر از غذاهاي آماده و سالم باشند! بنابراين، هر زمان كه فرد احساس گرسنگي كرد، سري به يخچال زده و غذا ميخورد. اما غذاهاي كم كالري و حجيم.

با اين روش، رسيدن به هيكل ايده آل نه تنها ممكن است، بلكه كاملا ماندگار است.

 


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۵۷:۳۰ توسط:sirsaeed موضوع:

ديگه به كسي اجازه نده بهت بگه چاق

قبل از اينكه به كاهش وزن بدون بازگشت بپردازيم، اول بايد از خودمان اين سوال را بپرسيم كه آيا ما واقعا چاق هستيم و يا فقط بخاطر انرژي منفي اطرافيانمان تمايل به كم كردن وزن داريم؟! در بسياري از موارد مشاهده شده كه داشتن يك شريك/پارتنر با رفتار نامناسب، افراد را وادار به كاهش وزن كرده در حاليكه بدن آنها كاملا نرمال و جذاب بوده است. پس ابتدا نياز است تا از يك ملاك جهاني و استاندارد براي ارزيابي وضعيت كنوني وزنمان استفاده كنيم. قطعا BMI به گوش شما خورده است. اما چگونه آن را محاسبه كنيم؟

محاسبه BMI

شاخص توده بدني يا همان Body Mass Index فرمول ساده‌اي است براي اطلاع از وضعيت چاقي/لاغري افراد. كافي است ابتدا وزن خود را بر قدتان به توان دو (قد ضربدر قد) تقسيم كنيد. دقت داشته باشيد كه وزن بايد به كيلوگرم (مثلا 75.4 كيلوگرم) و قد بايد به متر (1.78 متر) باشد.

براي مثال، اگر وزن شما 63.2 كيلوگرم و قد شما 1.67 متر باشد، بنابراين شاخص BMI شما حاصل تقسيم 63.2 كيلوگرم تقسيم بر 2.78 (1.67 ضربدر 1.67) و معادل 22.66 خواهد شد. طبيعتا، به دليل تغييرات فيزيكي بدن انسان در سال‌هاي مختلف، محدوده‌ي مناسب BMI تغيير مي‌كند. به صورت كلي مي‌توان گفت كه عدد BMI مناسب در سنين مختلف، مطابق با اعداد زير است:

 • افراد بين 19 الي 24 سال: معادل 22
 • افراد بين 25 تا 34 سال: معادل 23
 • افراد بين 35 تا 44 سال: معادل 24
 • افراد بين 45 تا 54 سال: معادل 25
 • افراد بين 55 تا 64 سال: معادل 26
 • افراد بالاتر از 65 سال: معادل 27

براي راحتي كار، مي‌توانيد از نمودار زير نيز براي پيدا كردن سريع BMI خود و همچنين وضعيت سلامت وزني/قدي خود استفاده كنيد. اگر با توجه به شاخص توده بدني، چاق بوديد، كافي است كه به دنبال كاهش وزن سريع باشيد تا مطمئن شويد به هيكل ايده آل خود خواهيد رسيد.


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۱۹:۵۵ توسط:sirsaeed موضوع:

تنوع بي نظير حساب معاملاتي در بروكر فيبو

حساب‌هاي فيبو به طور كلي سه نوع هستند:

 • NDD
 • Fixed
 • Cent

يكي از ويژگي‌هاي مثبت اين بروكر، ارائه‌ حساب‌هاي NDD (بدون ميز معاملاتي) است. حساب‌هاي NDD اين بروكر با تكنولوژي STP به تأمين‌كنندگان نقدينگي بازار فاركس متصل شده و مي‌توانند سفارش شما را بدون ريكوت و به سرعت اجرايي نمايند. از حساب‌هاي NDD فيبوگروپ مي‌توان به حساب‌هاي زير اشاره كرد.

 • MT4 NDD
 • MT5 NDD
 • MT4 NDD – No Commission
 • cTrader NDD

فيبوگروپ در ايران دو حساب ديگر هم تحت عناوين MT4 Cent و MT4 Fixed نيز ارائه مي‌كند. حساب سنت متاتريدر ۴ براي تريدرهاي تازه‌كار مناسب است و مي‌تواند ديدگاهي كلي در خصوص تريد با پول واقعي در بازار به ايشان بدهد. حساب fixed هم اسپرد ثابت دارد و براي معاملات بلندمدت يا عادي مطلوب است.


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۲۵:۰۵ توسط:sirsaeed موضوع:

تست پي سي آر براي كرونا ويروس كرونا

نسل جديدي از ويروس‌هاي خانواده‌ي كرونا (تاجدار) است كه به نام SARS-CoV-2 شناخته مي‌شود. سازمان بهداشت جهاني، اولين بار در تاريخ 31 دسامبر 2019 ميلايدي از وجود آن مطلع گرديد. اين در حالي است كه چندين ماه قبل، كشور چين از مشاهده‌ي نسل جديدي از ويروس‌ها كه بر روي دستگاه تنفسي اثر مي‌گذارند، اطلاع داده بود. با اين حال، سازمان بهداشت جهاني، تاييد اين بيماري و طبقه‌بندي اين بيماري به عنوان پاندمي را به وقفه‌ي چند ماهه اعلام كرد كه مورد سرزنش بسياري از مسئولين تراز اول جهاني نيز قرار گرفت. بيماري كوويد-19 اولين بار در شهر ووهان و در كشور چين شناسايي گرديد و بعد از آن به سرتاسر دنيا انتقال پيدا كرد.


با گذشت بيش از يكسال از اين بيماري فراگير جهاني، محققان توانستند به درك بهتري از اين بيماري و راه‌هاي انتقال دست يابند. با توجه به نرخ شيوع بالاي (بسيار مسري بودن آن) اين بيماري، سازمان بهداشت جهاني، بهترين روش براي مقابله با آن‌را، پيشگيري دانست و استفاده از ماسك در اكثر كشورهاي دنيا، اجباري گرديد. پس از ظهور روش‌هاي شناسايي اين بيماري و به منظور جلوگيري از انتقال آن بين افراد (خانواده، دوستان، همكاران و …)، انجام تست كرونا در منزل متداول شد تا در صورت مثبت بودن نتيجه (ابتلا به تست كرونا)، دوران قرنطينه‌ي شخصي آغاز شده و سلامت ديگران به خطر نيفتد.


تست كرونا چيست؟


چندين تست براي تشخيص كرونا وجود دارد. در دسته‌بندي كلي، اين تست‌ها را به تست‌هاي تشخيصي و تست‌هاي آنتي‌بادي. تست‌هاي تشخيصي براي تشخيص وجود ويروس فعال كوويد-19 انجام گرفته و با توجه به نتيجه‌ي آن، فرد بايد ساير اقدامات پيشگيرانه و يا درماني انجام دهد. تست‌هاي مولكولار و آنتي‌ژن از نوع تشخيصي بوده و وجود اين ويروس فعال در بدن را نشان مي‌دهد. نمونه‌گيري اين تست PCR كرونا با استفاده از مخاط بيني، گلو و يا بزاق دهان استفاده مي‌شود. هنگام مواجهه با هر بيماري، سيستم ايمني بدن واكنش نشان داده و موادي را توليد مي‌كند تا عامل نفوذي را از بين ببرد. اين ماده‌ي توليد شده يا همان آنتي بادي بعد از هر بيماري در بدن انسان توليد مي‌شود. در تست آنتي بادي كرونا ، حضور اين ماده در بدن بررسي مي‌شود. اين تست، بر خلاف تست‌هاي تشخيصي، براي شناسايي ويروس فعال در بدن، استفاده نمي‌شود. اين ماده، براي توليد و تكثير در بدن، نياز به زمان چند روزه (و حتي تا چند هفته) دارد و به همين جهت نمي‌توان از آن براي تشخيص ويروس فعال در بدن، استفاده شود.


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۳۰:۱۱ توسط:sirsaeed موضوع:

راهنماي ثبت در كابينه فيبو

فيبوگروپ 3 راه براي تاييد شماره موبايل در اختيار شما قرار مي دهد:

 • از طريق ارسال SMS
 • از طريق پيام صوتي خودكار
 • از طريق ربات تلگرام


در روش اول يك كد به شماره موبايل شما اس ام اس مي شود و شما بايد كد را در قسمت مشخص شده وارد كنيد و دكمه تاييد را بزنيد تا شماره موبايل شما تاييد شود. اين روش آسان ترين روش است. معمولا كد به شماره هاي ايرانسلي بهتر ارسال مي شود. اگر كد را دريافت نكرديد مي توانيد روي سايت فيبوگروپ به پشتيبان آنلاين پيغام دهيد تا مشكل را حل كنند.

در روش دوم كد تاييد از طريق يك تماس خودكار صوتي براي شما خوانده مي شود. شما با وارد كردن اين كد مي توانيد شماره موبايل خود را تاييد كنيد. در زمان ثبت نام ما اين روش غير فعال بود.

روش سوم از طريق به اشتراك گذاري شماره موبايل شما با ربات تلگرام فيبوگروپ انجام مي شود. براي اين كار روي دكمه “Telegram” كليك كنيد. آدرس ربات بروكر فيبوگروپ به شما نمايش داده مي شود. آن را در تلگرام خود اد كنيد و از منوي اصلي گزينه “تاييد” را بزنيد. از شما مي خواهد كه اجازه دهيد كه شماره موبايل شما براي ربات فيبو ارسال شود. با انجام اين كار ربات به شما تاييد خواهد داد و شماره شما وريفاي شد. راهنماي كامل ثبت نام در كابينه شخصي فيبوگروپ را در اين لينك مشاهده كنيد.


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۳ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۲:۲۵:۲۳ توسط:sirsaeed موضوع:

آيا افزايش قد بعد از سن رشد براي همه امكان پذير است؟

مطالعات در سطح جهاني نشان داده است كه رشد انسان بين سنين 18 الي 20 سالگي تقريبا متوقف مي‌شود. دليل اين امر، توقف صفحات رشد يا همان growth plateها بوده كه در دو سر استخوان‌ها قرار گرفته‌اند. در سنين بلوغ، هورمون‌هاي در بدن ترشح شده كه باعث مي‌شود اين صفحات رشد سفت شده يا اصطلاحا بسته شوند. با بسته شدن اين صفحات، دو سر استخوان‌ها ثابت شده و نتيجتا افزايش قد بعد از سن رشد متوقف مي‌شود.  اين اتفاق در سن 16 سالگي بانوان و بين 14 الي 19 سالگي آقايان اتفاق مي‌افتد.
فعاليت‌هايي كه ما در طول روز انجام مي‌دهيم، غضروف‌ها و مايعات بين ديسك‌هاي ستون فقرات را تحريك كرده و باعث كوتاه شدن نسبي قد (تقريبا يك و نيم سانت) مي‌شود. متخصصان از همين تغييرات استفاده كردند تا روشي را براي افزايش قد بعد از سن رشد ارائه دهند. مطالعات نشان داده كه علي‌رغم بسته شدن صفحات رشد پس از به بلوغ رسيدن، همچنان مي‌توان بلندي افراد را تا حدي افزايش داد.
بنابراين، افزايش قد بعد از سن رشد براي همه‌ي افراد ممكن است، اما ميزان اين تغيير بين افراد، مختلف است.
تاثير ورزش هاي سنگين بر قامت چيست؟

يكي از باورهاي غلط بين اكثر مردم دنيا اين است كه اگر فرزندان در سنين رشد، ورزش‌هاي سنگين (همانند وزنه برداري) را دنبال كنند، احتمالا رشد قدي آن‌ها متوقف شود. اما مطالعات نشان داده كه دنبال كردن ورزش، نه تنها باعث كوتاهي قامت نشده، بلكه در صورت انجام صحيح آن، به رشد بدني كودكان و نوجوانان كمك خواهد كرد. البته بايد به اين نكته دقت كرد كه صفحات رشد پيش از رسيدن به بلوغ، از جنس غضروف بوده و احتمال صدمه‌ديدگي آن‌ها ،بيشتر از استخوان است. اما به صورت كلي مي‌توان گفت كه ورزش‌هاي سنگين (مخصوصا وزنه برداري)، اثري بر افزايش يا كاهش قد كودكان و نوجوانان نخواهند داشت.


برچسب: ،
بازدید:

ادامه مطلب

نوشته شده: ۳ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۴۸:۰۸ توسط:sirsaeed موضوع:
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
آمار
امروز : 6
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 368
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
لینک های تبادلی
 • تبادل لینک اتوماتیک
  لینک :
  خبرنامه
  عضویت لغو عضویت
  چت باکس
  صفحات
  [ ۱ ]